... Kdo jsme ...

3. 3. 2017

Jednotka požární ochrany městyse Sloup je zařazena v kategorii III / 1 v rámci plošného pokrytí Jihomoravského kraje jednotkami požární ochrany.

Organizačně spadá pod Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, Územní odbor Blansko - požární stanici Blansko.

Mimo Sloup zajišťuje naše jednotka smluvně požární ochranu v obci Holštejn. V rámci plošného pokrytí kraje a integrovaného záchranného systému vyjíždí jednotka v I. stupni poplachu také do obce Karolín, Ludíkov, Němčice, Nové dvory, Obůrka, Ostrov u Macochy, Petrovice, Suchdol, Šošůvka, Těchov, Vavřinec, Veselice, Vysočany a Žďár.

Kromě cca 38 obcí ve II. a III. stupni vyjíždíme v rámci kraje nebo ČR také při aktivaci tzv. "Zvláštího stupně poplachu IZS" (spolu s JPO HZS Blansko a SDH Bořitov, Černá Hora, Doubravice a Lysice).

Jako jednotka s AED jsme předučeni k výjezdu do obce Holštejn, Petrovice, Sloup, Šošůvka, Vavřinec, Veselice a Vysočany.

Ke svolání jednotky k zásahu fungují dvě rotační sirény ovládané vzdáleně z KOPIS HZS Jmk nebo tlačítky na hasičské zbrojnici a základní škole. Informace o zásahu přichází také formou SMS zprávy a AMDS hovoru z KOPIS HZS.

V současné době je v jednotce 13 členů:

Nejezchleb David | ¤¤¤ velitel jednotky, strojník, NDT, obsluha MŘP
Mikulášek Marek | ¤¤ velitel družstva, NDT, obsluha MŘP